Hodowla

Tworząc naszą hodowlę od samego początku za cel stawialiśmy sobie takie jej prowadzenie aby przyszłe pokolenia buldogów francuskich z ELITY RODU odznaczały się nie tylko doskonałym eksterierem oraz wybitnymi przodkami ale przede wszystkim znakomitym zdrowiem. Dlatego badamy wszystkie nasze psy w kierunku wykluczenia chorób oczu, serca, stawów. Podczas działalności hodowlanej za priorytet stawiamy sobie dążenia do stworzenia własnej linii. Posiadamy w naszym  domu  już 4 pokolenia, które urodziły się w naszej hodowli. Nie szczędzimy też starań aby przyszłe pokolenia naszych psów były coraz bardziej doskonałe pod kątem wzorca hodowlanego jak i zdrowia. Dążąc do ciągłego doskonalenia naszych lini hodowlanych  w  2016 roku podjeliśmy decyję o sprowadzeniu naszego przyszłego reproduktora z Rosji z wybitniej hodowli odnoszącej międzynarodowe sukcesy. W przyszłości będzie on ojcem większości miotów w naszej hodowli. 
 
Hodowla to nie tylko psie wystawy i rozmnażanie psów pod danym przydomniem lecz przedewszystkim propagowanie wiedzy o rasie oraz służenie radą i wiedzą. Uczestniczymy w spotkaniach mających na celu podnoszenie świadomości dotyczącej wiedzy na temat psów rasowych nasza hodowla uczestniczy między innymi w ANIMAL SHOW odbywającym się w Krakowe gdzie reprezentuje rasę buldog francuski.   

 

 
 
Uczestniczymy również w spotkaniach edukacyjnych dla młodzieży. Mamy przyjemność spotkać się z klasami o profilu kynologicznym w Gimnazjum Pallotyńskim im. Królowej Apostołów w Krakowie gdzie opowiadamy o rasie buldog francuski oraz o tajnikach prowadzenia hodowli psów rasowych. 
 
                                 
 
Zawsze chętnie dzielimy się z miłośnikami rasy naszą wiedzą oraz spostrzeżeniami co do socjalizacji i hodowli buldogów francuskich dlatego chętnie udzieliliśmy wywiadu, który ukazał się na łamach ogólnopolskiego miesiącznika Cztery łapy. Każdego kto chiałby zapoznać się z wywiadem w całości zapraszamy => https://cztery-lapy.pl/buldog-francuski-milosc-do-czlowieka-ma-w-genach
 
 
Hodowla ELITA RODU od początku swego powstania jest członkiem Związku Kynologicznego w Polsce – ZKwP, który jako jedyna organizacja w Polsce należy do Fédération Cynologique Internationale  – FCI, co gwarantuje iż nasze psy są czystej rasy buldogami francuskimi zgodnymi z wzorcem rasy o nr 101. Buldog francuski należy do grupy 9 w klasyfikacji kynologicznej określanej jako psy ozdobne i do towarzystwa.
 
    
 
Dlaczego ZKwP? Dlaczego FCI? To jedyne stowarzyszenie które zapewnia ciągłość pokoleniową danej rasy. Psy podlegające normom FCI muszą bezwzględnie uczestniczyć w wystawach, być ocenione przez minimum dwóch różnych sędziów na trzech wystawach z czego jedna z wystaw musi posiadać rangę wystawy międzynarodowej. Dopiero gdy pies otrzyma 3 oceny doskonałe a suka 3 oceny minimum bardzo dobre mogą być dopuszczone do rozrodu. A co to daje? Otóż przyszły właścicielu buldoga francuskiego gwarantuje to, iż pies którego będziesz posiadał będzie w 100% buldogiem francuskim. Nie będzie tylko ślicznym szczeniakiem w którym się zakochasz od pierwszego wejrzenia lecz masz gwarancje że gdy dorośnie będzie spełniał normy dotyczące rasy w kontekście wyglądu i charakteru. Hodowcy zrzeszeni w ramach ZKwP musza przestrzegać norm związanych z ilością miotów – suczka nie może mieć więcej niż jednego miotu w ciągu roku nie może rodzić dłużej niż do ukończenia 8 roku życia. Szczeniaki urodzone w hodowli zrzeszonej w ZKwP zawsze obligatoryjnie są poddawane przeglądowi przez komisję hodowlaną, która to wydaje decyzje czy dany szczeniak jest zdrowy, ma właściwe dla rasy umaszczenie i zawsze sprawdza czy suka matka jest w odpowiedniej kondycji po odkarmianiu szczeniaków. Dlatego poszukując szczeniaka rasy buldog francuski czy też jakiej kolwiek innej rasy bądź pewnie iż jedynie hodowle zrzeszone w ramach ZKwP – FCI dadzą ci gwarancji psa takiego o jakim marzysz. 
 
 
 
 
! JEŚLI WŁAŚNIE MYŚLISZ O ZAKUPIE BULDOG FRANCUSKIEGO !
 • !-pamietaj-![1].jpg

  ! Zanim kupisz Buldoga !

  Klilnij i zapoznaj się z naszymi obserwacjami i radami.

   

  Pojawienie się w domu czworonożnego domownika to zawsze duża zmiana w życiu każej rodziny. Dlatego zanim podejmiesz ostateczną decyzję, iż właśnie buldog francuski to rasa psów dla Ciebie zapoznaj się proszę z kilkoma naszymi przemyśleniami abyś wiedział kto będzie twym towarzyszem życia. Być może już o wszystkim co znajduje się poniżej słyszałeś być może nie. Oczywiście w razie Twych pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami.

 • profilowe fb.png

  >>> Porady <<<

   

  Znajdziesz tu nasze nasze porady oraz wiadomości dotyczące: 

  - anatomii

  - żywienie

  - wzorca rasy

  - zasady dziedziczenia umaszczenia

  - obis metryki wydawanej przez ZKwP

  - opis rodowodu wydawanego przez ZKwP

   

Facebook